Úspěch bílinského kenda na jarních turnajích

 

    Bílinský kendó oddíl SanDoMon Bílina z.s. se účastnil na přelomu března a února třech velkých turnajů, na kterých se mu podařilo dosáhnout pěkných výsledků. 

     23. 3. 2019 na mezinárodním dětském turnaji Sakura cup v Budapešti se našim závodníkům podařilo získat tři stříbrné medaile. V nejmladší juniorské kategorii A se dostal Jirka Ziegelheim do finále, kde podlehl japonce Mia Murakami z rakouského oddílu Mumonkan. Jan Neumann si v kategorii B také vedl výborně, a až ve finále prohrál s maďarem Perity Szoltem.  V nejstarší juniorské kategorii C zopakoval stejný scénář Vít Máliš ml.. Ten v boji o zlato nestačil na maďarského Daniela Puszty. Úspěch našeho oddílu potom ještě obohatil Jirka Vlček,když se mu podařilo v kategorii "kihon B" vybojovat ocenění "best fighting spirit", což je cena, kterou udělují rozhodčí za nejlepší bojové nasazení.

    O týden později 30. 3.  2019 na závodech "Technica cup" v Praze naši borci opět pokoušeli štěstěnu a dařilo se jim znamenitě. V kategorii juniorů se tady ve finále potkali dva naši kendisté Vít Máliš ml. a Petr Bureš. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězil Vít Máliš ml. Dále se  podařilo našemu Janu Neumannovi získat dvě bronzové medaile. První získal v kategorii juniorů, když v semifinále prohrál právě s výše zmiňovaným Vítem Málišem ml. a druhou vybojoval v turnaji "kyu", kde ho v semifinále vyřadil Střihavka. 

    6. 4. 2019 se naše skupinka mladých bojovníků vypravila do Frakfurtu nad Mohanem na prestižní mezinárodní závody Deutscher jugendcup. V těžké konkurenci se tam podařilo bílinské Johance Ziegelheimové  ve věkové kategorii šiai 7 - 9 let vyhrát stříbro.  V boji o zlatou medaili byla přemožena v německu bydlící japonkou Soichiro Kobayashi. Dále se podařilo Vítovi Málišovi ml. získat bronzovou medaili v kategorii šiai 16 - 17 let. Ve finále prohrál s japoncem Rintaro Yokotou.  Zpestřením těchto závodů bylo exhibiční utkání týmů mezi juniorskou reprezentací Česka a Německa. Do tohoto zápasu jsme nastoupili v sestavě: Vít Máliš ml. (SDM Bílina), Viktorie Eichlerová (Nozomi dojo Hradec Králové), Petr Bureš a Martin Dunka (oba SDM Bílina). V tomto zápase se nám podařilo o jedno vítězství vyhrát. Přejeme našim juniorům, aby se jim takto dařilo i na Mistrovství Evropy, které se bude konat 25. května 2019. Všechny tři výjezdy proběhli za finanční spolupráce s městem Bílina.

 

Bílinskému kendu se zadařilo na Mistrovství ČR

 

    17.2. 2019 se v Olomouci pořádalo Mistrovství České republiky. Z této soutěže bílinský oddíl SanDoMon Bílina přivezl 4 medaile.
    V kategorii juniorů bylo nominováno 8 nejlepších závodníků na základě celoročních výsledků v soutěžích Národniho poháru. Bílinskému Vítovi Málišovi ml. se podařilo získat 1. Místo. Ve finále přemohl Lucii Hřibovou z oddílu Nozomi dojo Hradec Králové. K naší smůle další 2 bílinští nominovaní závodníci Petr Bureš a Martin Dunka na sebe byli nasazeni hned v prvním kole a v dramatickém utkání se podařilo postoupit Petrovi. V semifinále potom prohrál s už zmiňovanou Hřibovou. Přesto však získal pro náš oddíl bronzovou medaili.
    V kategorii žen dominovala naše Jana Ziegelheimová. Nominovala se sem také jako jedna z osmi nejlepších závodnic na základě výsledků nasbíraných z uplynulého roku. Mezi svými soupeřkami ukázala své dlouholeté zkušenosti a dostala se do finále, kde přemohla Nikolu Eichlerovou z Nozomi dojo Hradec Králové.
    V kategorii „Open“ se nám příliš nepoštěstilo. Nominovali se tam od nás pouze dva závodníci, a to Jana Ziegelheimová a Vít Máliš ml. Nálada se nám zase vrátila v soutěži týmů. Nastoupilo celkem 13 pětičlenných týmů a mezi nimi oddíl SanDoMon Bílina skončil na krásném 3. Místě. Bojovali jsme ve složení: Vít Máliš ml., Petr Bureš, Jan Fizek, Martin Dunka, Jana Ziegelheimová a Vít Máliš st. V semifinále jsme ale nestačili na pražský tým Kacubo Kenrikai B, který nakonec celé závody vyhrál.
    Akce byla uskutečněna za finanční podpory města Bílina.

Diskusní téma:Mini Muga Cup

Brno

Veronika | 07.03.2019

o.k.

sobotní trénink v Brně

Vit M. | 06.03.2019

Jedu s klukama v sobotu na otočku. Vemu asi i Marka, jestli nepojede Jana

Re: sobotní trénink v Brně

XXX | 07.03.2019

jjjj , tak to bude dobrý

Přidat nový příspěvek