Sensejové

Jindrich Ziegelheim  ing. Jindřich Ziegelheim PhD

6.dan Kendó (16.4.2006), 3.dan Iaidó (25.9.2007), Mizoguchi-ha-Ittó-ryu, Tennen-Rishin-ryu Kenjutsu, Tameshigiri

učitelé: Hiroshi Ozawa, 8.dan Kendó, Yasumichi Ogino, 7.dan Kendó, 7.dan Iaidó, Hisayasu Yasumura, 7.dan Kendó, Hirai Taiske, sóke 

Cvičí od 1989, z toho několik let denně v Japonsku (Kobukan dojo, Musashi Koganei Police, Koganei Kendo Renmei, Shubukan dojo, a další). Autor překladu učebnice Kendó, úplný průvodce. Autor knihy o Kendó, Tři spojené kruhy. V roce 2013 byl vybrán jako rozhodčí na Mistrovství Evropy Kendó a pokořil tak další milník v historii kendó u nás. Jindrovou předností a v českých podmínkách jedinečností je studium meče a japonské kultury jako celku. Z jednoho zdroje se tak můžete učit jak Kendó, Ko-ryu, Kenjutsu, tak Iaidó, nebo sekat makiwary ostrým mečem. Jindra byl první v Česku, kdo složil  5.dan Kendó a je dlouhodobě držitel nejvyššího technického stupně u nás. Sandómon dojo zakládal v roce 1994, 6.10. v 17:00, bylo mu tehdy 20 let.

Místa kde se lze momentálně od Jindry učit jsou příležitostně Sandómon Bílina a Praha a moravská dojo, Kagawa Kai v Olomouci a Seishinkan v Brně.

 

Jana Ziegelheimova  ing. Jana Ziegelheimová PhD

5.dan Kendó (27.8.2011), Mizoguchi-ha-Ittó-ryu 

učitelé: Hiroshi Ozawa, 8.dan Kendó, Yasumichi Ogino, 7.dan Kendó, 7.dan Iaidó, Hisayasu Yasumura, 7.dan Kendó 

Cvičí od roku 1996, z toho několik let denně v Japonsku. Spolu autorka překladu učebnice Kendó, úplný průvodce. Vedoucí a zakladatelka dalšího, tentokrát i vyloženě dětského, Sandómon dojo v Bílině 15.4.2008. Aktuálně kapitánka žen reprezentace České Republiky.

Od Januš se můžete učit v Sandómon Bílina.